„Лудогорец“ с първа загуба в Лига Европа

Отборът на „Лудогорец“ допусна първо поражение в група H на турнира по футбол Лига Европа с 0:1 в Разград от испанския „Еспаньол“.

„Орлите“ стигнаха до първото по-добро положение в осмата минута на мача, когато Сисиньо центрира от дясно в наказателното поле и Джоди Лукоки засече с глава, но стражът на гостите Диего Лопес спаси. Неразбирателство в защитата на „Лудогорец“ в 13-ата минута донесе единствения гол в срещата. Виктор Кампусано се възползва от грешка в българската отбрана и матира вратаря Пламен Илиев. В 86-ата минута разградчани имаха претенции за игра с ръка в наказателното на отбора от Барселона, които главният съдия не уважи. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Хави Лопес си изкара два бързи жълти картона, вторият от които за грубо нарушение срещу Стефан Баджи в 88-ата минута, за което капитанът на „Еспаньол“ получи червен картон. „Лудогорец“ не се възползва от численото си превъзходство до края на двубоя и загуби с 0:1.

В другата среща от групата „Ференцварош“ спечели като гост на „ЦСКА“ (Москва) с късен гол. С 6 точки българският шампион отстъпи първото място на „Еспаньол“, който след успеха събра 7 точки. „Ференцварош“ е трети – с 4, а московските армейци са без спечелена точка.